Teisių atėmimas - padėsime pasinaudoti įstatyme numatyta galimybe, kad nebūtų taikytas teisių atėmimas, arba būtų skirtas trumpesnis teisių atėmimo terminas

TEISININKO PAGALBA VAIRUOTOJAMS
teisininko-pagalba
 • Vairavimas išgėrus
 • Greičio viršijimas
 • Visi kiti klausimai


 

Teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, kartu su pinigine bauda, gali būti taikomas už įvairius KET pažeidimus, tokius kaip vairavimą esant neblaiviam (girtam), pasišalinimą iš eismo įvykio vietos su kuriuo vairuotojas susijęs, greičio viršijimą, pavojingą ar chuliganišką vairavimą ir kitus.

 

Net patys drausmingiausi vairuotojai neišvengia KET pažeidimų. Savaime suprantama, vairuotojas privalo atsakyti už padarytą KET pažeidimą, tačiau ar itin griežtas nubaudimas, kuomet atimant teisę vairuoti, prarandamas ir darbas, neprieštarauja teisingumo ir proporcingumo principui?  Lietuva šiuo atžvilgiu išsiskiria nustatydama itin griežtą baudžiamąją politiką šioje srityje.

 

Administracinių nusižengimo kodekse yra įtvirtinta tiesioginio teisingumo principo nuobaudų skyrimo procese taikymo galimybė: tais atvejais, kai straipsnio sankcijoje numatytos nuobaudos paskyrimas aiškiai prieštarauja teisingumo principui, teismas ar administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka nagrinėjanti institucija (pareigūnas), vadovaudamasis nuobaudos paskirtimi, gali motyvuotai paskirti švelnesnę bausmę.

 

Taigi administracinės nuobaudos (baudos) dydis bei administracinio poveikio priemonės (teisės vairuoti transporto priemones) terminas gali skirtis, nes konkretaus uždraudimo naudotis specialia teise taikymas ir jo termino nustatymas yra teismo ar administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka nagrinėjančios institucijos (pareigūno), diskrecijos teisė.

 

Tačiau neapsigaukite ir nemanykite, kad vien atvykus į bylos nagrinėjimą policijoje, pareigūnas savo iniciatyva, ar jums labai gražiai ir jautriai paprašius, pareigūnas jums skirs mažesnę piniginę baudą ir/ar trumpesnį teisės vairuoti transporto priemones ribojimo terminą. Tikrai taip nebus. Būtina labai kruopščiai ir atsakingai pasiruošti bylos nagrinėjimui, pateikti pareigūnui argumentų ir motyvų, kodėl jums turi būti taikoma mažesnė piniginė bauda ir/ar trumpesnis teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminas.

 

Pasiruošiant kiekvienai bylai, tenka parengti, surinkti visą pluoštą aplinkybių, kurios nulemia skirtingus teismų sprendimus iš pirmo žvilgsnio panašiose bylose. 

 

Dėl šios priežasties, padarius KET pažeidimą, rekomenduojame kuo greičiau kreiptis į advokatą. Mūsų administracinių nusižengimų  specialistai padarys viską, kad jums  iškelta administracinio nusižengimo byla būtų nutraukta, jei matoma, kad esate nepagrįstai kaltinamas, arba, už nusižengimą, kurio padarymą pripažįstate, taikytina piniginė bauda būtų sumažinta, o jei už atitinkamą KET pažeidimą numatytas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, darysime, kad administracinio poveikio priemonė - teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nebūtų skirtas arba  taikomas terminas būtų maksimaliai sumažintas. 

 

Kaip mes Jums padėsime:

 

 • Parengsime prašymą. Labai svarbu yra nedelsti ir teisinės pagalbos kreiptis kuo greičiau, t. y., vos gavus administracinio nusižengimo protokolą ir sužinojus paskirtos bylos nagrinėjimo datą. Taip galėsime iki bylos nagrinėjimo policijoje, parengti visus reikalingus dokumentus, išsiaiškinti lengvinančias aplinkybes, po ko parengsime prašymą, kad nebūtų taikytas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, arba taikytas trumpesnis teisių atėmimo terminas. Priklausomai nuo situacijos prašysime, kad būtų skirta mažesnė piniginė bauda arba bent jau išdėstyta iki dviejų metų. Parengtą prašymą pateiksite policijai prieš bylos nagrinėjimą ne teismo tvarka;
 • Jeigu sutinkate su nusižengimu, parengsime skundą pirmos instancijos teismui dėl policijos priimto nutarimo, kuriuo Jums buvo atimta teisė vairuoti transporto priemones. Policijos priimtus nutarimus administracinių nusižengimų bylose, išnagrinėtose ne teismo tvarka,  galima apskųsti apylinkės teismui per 20 dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skunde prašant skirti švelnesnę nuobaudą (baudą) ir neskirti arba skirti trumpesnio termino administracinio poveikio priemonę - teisės vairuoti transporto priemones atėmimą;
 • Jeigu nesutinkate su jums inkriminuojamu (-ais) nusižengimu (-ais), parengsime skundą, kuriuo ginčysime jums inkriminuojamą (-us) nusižengimus (-ą). Atminkite, kad policijos pareigūnai taip pat žmonės ir jie gali klysti vertindami įvykio situaciją dėl ko subjektyviai spręsti, kad buvo padarytas administracinis nusižengimas;
 • Parengsime apeliacinį skundą, dėl pirmos instancijos teismo nutarimo/nutarties, kuria Jums buvo taikytas teisių atėmimas;
 • Parengsime atsiliepimą į apeliacinį skundą. Atsiliepimo į apeliacinį skundą reikia tuomet, kai pirmos instancijos teismas, tenkina Jūsų skundą ir tarkim iš 12 mėnesių teisių atėmimo laikotarpio Jums taiko trumpesnį teisių atėmimo terminą. Tuomet policija pateikia apeliacinį skundą apeliacinės teismui, kuriuo prašo apeliacinio teismo, kad teisių atėmimas Jums būtų taikytas ilgesniam laikotarpiui. Tokiu atveju, primygtinai rekomenduojame nenumoti ranka ir pateikti atsiliepimą į policijos apeliacinį skundą. Atsiliepime į apeliacinį skundą yra teigiama, kad pirmos instancijos teismo sprendimas yra pagrįstas ir Jūsų atžvilgiu pagrįstai yra sutrumpintas trumpesnis teisių atėmimo terminas, o policijos apeliacinį skundas yra nepagrįstas;
 • Parengsime prašymus į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, prašydami peržiūrėti bylą ir apeliuojama būtų į teisių atėmimo terminą, t. y., kad teisės vairuoti transporto priemones atėmimas Jūsų konkrečiu atveju dėl tam tikrų priežasčių yra neproporcingai ilgas.

Sužinokite, kokie yra Jūsų šansai išsaugoti teisę vairuoti Noriu paklausti

 

Sekite mus Facebook paskyroje @atemimas, kur matysite naujausias pergales. Čia pateikiama tik keletas sėkmingų sprendimų bylose dėl teisės vairuoti atėmimo termino sutrumpinimo už vairavimą išgėrus ir kitus KET pažeidimus:

 

 • Vairuotoja, būdama neblaivi, sukėlė eismo įvykį. Policija paskyrė 1 200 eurų baudą, 2 metams atėmė teisę vairuoti, kuriems praėjus asmuo 1 metus ir 6 mėnesius galės vairuoti tik tokius automobilius, kuriuose įrengtas alkoblokas. Po mūsų darbo, teismas paskirtą 2 metų terminą sutrumpino iki 4 mėnesių. Nutartis ČIA.
 • Asmeniui nustatytas 0,60 promilės neblaivumas. Pasiekėme, kad būtų skirtas 6 mėnesių teisės vairuoti transporto priemones atėmimas. Nutartis ČIA.
 • Asmuo vairavo sunkiasvorę transporto priemonę, kai nustatytas 0,98 promilių neblaivumas. Parengėme apeliacinį skundą ir štai, teismas išsamiai išnagrinėjo bylą, vadovaudamasis proporcingumo principu, teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą iš paskirtų 12 mėnesių, sumažino iki 6 mėnesių. Nutartis ČIA.
 • Vairuotojui nustatytas 0,70 promilių neblaivumas. Policija paskyrė 300 eurų baudą ir paskyrė teisių atėmimą 12-kai mėnesių. Skundėm policijos nutarimą ir pirmos instancijos teismas tenkino skundą. Teisės vairuoti transporto priemonės atėmimo terminą sumažino iki 6 (šešių) mėnesių. Nutartis ČIA.
 • Vairuotojas, vairuodamas automobilį, kliudė kelio ženklą ir pasišalino iš eismo įvykio vietos. Po eismo įvykio vartojo alkoholį. Pirmos instancijos teismas teisę vairuoti atėmė 36 mėn. Parengėme apeliacinį skundą ir pasiekėme, kad vairuotojui būtų sutrumpintas teisių atėmimo terminas iki 12 mėn. Nutartis ČIA.
 • Už nepaklusimą reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, vairuotojui, neturinčiam teisės vairuoti transporto priemones, grėsė  piniginė bauda iki 1450 eurų, teisės vairuoti atėmimas iki 5 metų ir galėjo būti konfiskuota transporto priemonė (ANK 426 str. 5 d.). Nutraukta administracinio nusižengimo byla įrodžius, kad vairuotojas nesuprato, kad yra stabdomas uniformuoto policijos pareigūno. Nutartis ČIA.
 • Klientui, sustabdyto policijos reido metu, alkotesterio pagalba nustatytas 0,47 promilių girtumas. Pavyko įrodyti, kad alkotesteris panaudotas pažeidžiant jo naudojimo instrukcijas, kas reiškia, kad alkotesterio parodymais negalima tikėti, o byloje nėra kitų duomenų, kurie leistų neabejotinai spręsti, jog vairuotojas vairavo transporto priemonę išgėręs. Iškelta administracinio nusižengimo byla pagal ANK 422 straipsnio 5 dalį nutraukta. Nutarimas nebuvo apskųstas policijos, todėl praėjus 20 dienų po nutarimo priėmimo, kas reiškia jog nutarimas įsiteisėjo, Klientas vėl gali vairuoti transporto priemones. Nutartis ČIA.  
 • Asmeniui, už vairavimą neblaiviam, policija atėmė teisę vairuoti transporto priemones - 12 mėn.  Pažeidėjui nustatytas neblaivumas - 0,58 prom. Parengėme Skundą į apylinkės teismą ir rezultatas - teisės vairuoti atėmimo terminas sutrumpintas iki 8 mėn. t.y. pažeidėjui teisė vairuoti atimta 4 (keturiems) mėnesiams! Policija su tokia teismo Nutartimi nesutiko ir padavė apeliacinį skundą. Nesusitiko todėl, kad asmuo prieš 13 metų jau baustas už analogišką nusižengimą. Mes pateikėme Atsiliepimą į apeliacinį skundą, tad dabar laukiame rezultatų. Nutartis ČIA. 
 • Klaipėdos apygardos teismo nutartis. Parengėme atsiliepimą į apeliacinį skundą ir aukštesnės instancijos teismas paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą t.y. vairuotojui paskirti ne 12 mėn. teisės vairuoti atėmimą, o - 4 mėn. Nutartis ČIA.
 • Teisių atėmimo terminas sumažintas (sutrumpintas) iki 8 mėnesių. Nutartis ČIA.
 • Vairuotojui nustatytas 0,43 prom. neblaivumas. Policija teisę vairuoti atėmė kaip ir visiems standartiškai - 12 mėn. Parengėme skundą pirmos instancijos teismui ir teismas tenkino mūsų skundą - teisės vairuoti automobilį neatėmė. Policija su tokiu teismo sprendimu nesutiko ir padavė apeliacinį skundą. Mes parengėme atsiliepimą į apeliacinį skundą ir pergalė mūsų rankose! Apeliacinės instancijos teismas paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą. Teisė vairuoti transporto priemones iš vairuotojo neatimta! Nutartis ČIA.

TEISININKO PAGALBA VAIRUOTOJAMS
teisininko-pagalba
 • Vairavimas išgėrus
 • Greičio viršijimas
 • Visi kiti klausimai


 

Mūsų partneris "Altas" siūlo patikimus, sertifikuotus švedų kompanijos alkoblokus.  Jeigu jums jau paskirta administracinio poveikio priemonė - draudimas vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengtas alkoblokas, tai visuose mūsų partnerio "Altas" servisuose galite nusipirkti, išsinuomoti bei įsimontuoti sertifikuotus švedų kompanijos  "Dignita" alkoblokus. 

 

Nusižengimai, už kurių padarymą, be piniginės baudos, numatytas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas ir transporto priemonės konfiskavimas (atnaujinta aktuali informacija nuo 2022-11-22)

 

 • Pavojingas vairavimas. Administracinių nusižengimų kodekso ANK 420 straipsnio 1 dalis. Susipažinti čia. Privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą.
 •  Chuliganiškas vairavimas. Administracinių nusižengimų kodekso ANK 420 straipsnio 2 dalis. Susipažinti čia. Privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą ir gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.
 • Greičio viršijimas. Administracinių nusižengimų kodekso ANK 416 straipsnis. Susipažinti čia. Privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą.
 • Vairavimas išgėrus ne mažiau nei 0,41 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės. Administracinių nusižengimų kodekso ANK 422 straipsnio 5 dalis. Susipažinti čia. Privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą.
 • Pasišalinimas iš eismo įvykio vietos. Administracinių nusižengimų kodekso ANK 426 straipsnio 1 ir 2 dalys. Susipažinti čia. Turintiems teisę vairuoti, gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, o neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą ir gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.
 • Eismo įvykis padarytas esant neblaiviam, kai nustaytas neblaivumas ne mažiau nei 0,41 promilės, bet ne daugiau nei 1,5 promilės. Administracinių nusižengimų kodekso ANK 423 straipsnio 3 dalis. Susipažinti čia. Privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą ir gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.
 • Alkoholio vartojimas po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo, kai nustatytas ne mažiau nei 0,41 promilės, bet ne daugiau nei 1,5 promilės. Administracinių nusižengimų kodekso ANK 423 straipsnio 3 dalis. Susipažinti čia. Privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą ir gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.
 •  Nepaklusimas reikalavimui sustabdyti transporto priemonę. Administracinių nusižengimų kodekso ANK 426 straipsnio 5 dalis. Susipažinti čia. Privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą ir gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.
 • Pakartotinis pažeidimas. Administracinių nusižengimų kodekso ANK 427 straipsnio 1 dalis. Susipažinti čia. Privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą ir privaloma skirti transporto priemonės konfiskavimą.
 • Automobilio vairavimas neturint teisės vairuoti. Administracinių nusižengimų kodekso ANK 424 straipsnis. Susipažinti čia. Privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą. Jeigu nusižengimas padarytas pakartotinai ir dar esant neblaiviam gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.
 • Administracinių nusižengimų kodekso ANK 417 straipsnis (susipažinti čia). Priklausomai nuo inkriminuojamo straipsnio dalies gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.
 • Administracinių nusižengimų kodekso 421 straipsnio 1 dalis (susipažinti čia). Važiavimo per geležinkelio pervažas taisyklių pažeidimas. Privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą.
 • Administracinių nusižengimų kodekso 432 straipsnio 2 dalis (susipažinti čia). Pakartotinis naudojimosi saugos diržais, vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytomis atitinkamos grupės sėdynėmis, motociklininko šalmais tvarkos pažeidimas. Gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 2 mėnesių.
 • Vairavimas išgėrus daugiau nei 1,5 promilės. Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalis. Susipažinti čia.
 • Administracinių nusižengimų kodekso ANK 415 straipsnis (susipažinti čia). Priklausomai nuo inkriminuojamo straipsnio dalies gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 12 mėnesių.

 

Plačiau, apie aukščiau minėtus nusižengumus, galite susipažinti publikacijoje "Nusižengimai, už kuriuos, administracinių nusižengimų kodekse numatytas (ne)privalomas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas".

Teisių Atėmimas - padėsime pasinaudoti įstatyme numatyta galimybe, kad nebūtų taikytas teisių atėmimas, arba būtų skirtas trumpesnis teisių atėmimo terminas

TEISININKO PAGALBA VAIRUOTOJAMS
teisininko-pagalba
 • Vairavimas išgėrus
 • Greičio viršijimas
 • Visi kiti klausimai


Atkreiptinas dėmesys, kad vairuotojams, kuriems jau paskirta administracinio poveikio priemonė - uždraudimas vairuoti transporto priemones kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, mes visada rekomenduojame rinktis ilgametę patirtį turinčios "Altas" siūlomus švedų gamintojo sertifikuotus antialkoholinius variklio užraktus (Alkoblokus). 

Reikalinga profesionali teisinė konsultacija?

SKAMBINKITE MUMS DABAR!

Publikacijos

Nusižengimai, už kuriuos administracinių nusižengimų kodekse numatytas (ne)privalomas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas

Sužinokite, už kokius KET pažeidimus yra numatytas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas.

Plačiau

Vairuotojų neblaivumo patikrinimo tvarka ir kaip elgtis, jeigu nesutinkama su nustatytu neblaivumu

Girtų vairuotojų, kurie į alkotesterį įpučia 1,51 promilių ir daugiau, policija nebeveš į medicinos įstaigą tam, kad būtų atlikta medicininė apžiūra. Patraukti baudžiamojon atsakomybėn už vairavimą neblaiviam pakaks ir alkotesterio rodmenų.

Plačiau

Pūsti ar nepūsti į alkotesterį? Gal geriau pūsti, kitaip rizikuojama užsitraukti baudžiamąją atsakomybę

Atsisakymas pūsti į alkotesterį, užtraukia baudžiamąją atsakomybę ir atsakomybė tokia pati kaip ir už vairavimą neblaiviam, kai nustatytas 1,51 ir daugiau promilių alkoholio.

Plačiau