Teisių Atėmimas - padėsime pasinaudoti įstatyme numatyta galimybe, kad nebūtų taikytas teisių atėmimas, arba būtų skirtas trumpesnis teisių atėmimo terminas

TEISININKO PAGALBA VAIRUOTOJAMS
teisininko-pagalba
 • Vairavimas išgėrus
 • Greičio viršijimas
 • Visi kiti klausimai


Kaip mes Jums padėsime:

 

 • Parengsime prašymą, kad nebūtų taikytas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, arba taikytas trumpesnis teisių atėmimas, kurį pateiksite policijai prieš bylos nagrinėjimą ne teismo tvarka (policijoje).
 • Profesionaliai parengsime skundą pirmos instancijos teismui dėl policijos priimto nutarimo, kuriuo Jums buvo atimta teisė vairuoti transporto priemones.
 • Parengsime apeliacinį skundą, dėl pirmos instancijos teismo nutarimo/nutarties kuria Jums buvo taikytas teisių atėmimas.
 • Parengsime atsiliepimą į apeliacinį skundą. Atsiliepimo į apeliacinį skundą reikia tuomet, kai pirmos instancijos teismas, tenkina Jūsų skundą ir tarkim iš 12 mėnesių teisių atėmimo laikotarpio Jums taiko trumpesnį teisių atėmimo terminą. Tuomet policija rengia apeliacinį skundą ir prašo apeliacinio teismo, kad teisių atėmimas Jums būtų taikytas ilgesniam laikotarpiui. Tokiu atveju, primygtinai rekomenduojame nenumoti ranka ir pateikti atsiliepimą į policijos apeliacinį skundą. Atsiliepime į apeliacinį skundą yra teigiama, kad pirmos instancijos teismo sprendimas yra pagrįstas ir Jūsų atžvilgiu pagrįstai yra sutrumpintas trumpesnis teisių atėmimo terminas, o policijos apeliacinį skundas yra nepagrįstas.
 • Taip pat parengsime ir prašymus į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, prašydami peržiūrėti bylą ir apeliuojama būtų į teisių atėmimo terminą, t. y., kad teisės vairuoti tranporto priemones atėmimas Jūsų konkrečiu atveju dėl tam tikrų priežasčių yra neproporcingai ilgas.

Sužinokite, kokie yra Jūsų šansai išsaugoti teisę vairuoti Noriu paklausti

 

Mūsų patirtis bylose dėl teisės vairuoti atėmimo termino sutrumpinimo už vairavimą išgėrus ir kitus KET pažeidimus:

 

 • Asmuo vairavo sunkiasvorę transporto priemonę, kai nustatytas 0,98 promilių neblaivumas.
  Parengėme apeliacinį skundą ir štai, teismas išsamiai išnagrinėjo bylą, vadovaudamasis proporcingumo principu, teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą iš paskirtų 12 mėnesių, sumažino iki 6 mėnesių. Nutartis ČIA.
 • Vairuotojui nustatytas 0,70 promilių neblaivumas. Policija paskyrė 300 eurų baudą ir paskyrė teisių atėmimą 12-kai mėnesių. Skundėm policijos nutarimą ir pirmos instancijos teismas tenkino skundą. Teisės vairuoti transporto priemonės atėmimo terminą sumažino iki 6 (šešių) mėnesių. Nutartis ČIA.
 • Vairuotojas, vairuodamas automobilį, kliudė kelio ženklą ir pasišalino iš eismo įvykio vietos. Po eismo įvykio vartojo alkoholį. Pirmos instancijos teismas teisę vairuoti atėmė 36 mėn. Parengėme apeliacinį skundą ir pasiekėme, kad vairuotojui būtų sutrumpintas teisių atėmimo terminas iki 12 mėn. Nutartis ČIA.
 • Už nepaklusimą reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, vairuotojui, neturinčiam teisės vairuoti transporto priemones, grėsė  piniginė bauda iki 1450 eurų, teisės vairuoti atėmimas iki 5 metų ir galėjo būti konfiskuota transporto priemonė (ANK 426 str. 5 d.). Nutraukta administracinio nusižengimo byla įrodžius, kad vairuotojas nesuprato, kad yra stabdomas uniformuoto policijos pareigūno. Nutartis ČIA.
 • Klientui, sustabdyto policijos reido metu, alkotesterio pagalba nustatytas 0,47 promilių girtumas. Pavyko įrodyti, kad alkotesteris panaudotas pažeidžiant jo naudojimo instrukcijas, kas reiškia, kad alkotesterio parodymais negalima tikėti, o byloje nėra kitų duomenų, kurie leistų neabejotinai spręsti, jog vairuotojas vairavo transporto priemonę išgėręs. Iškelta administracinio nusižengimo byla pagal ANK 422 straipsnio 5 dalį nutraukta. Nutarimas nebuvo apskųstas policijos, todėl praėjus 20 dienų po nutarimo priėmimo, kas reiškia jog nutarimas įsiteisėjo, Klientas vėl gali vairuoti transporto priemones. Nutartis ČIA.  
 • Asmeniui, už vairavimą neblaiviam, policija atėmė teisę vairuoti transporto priemones - 12 mėn.  Pažeidėjui nustatytas neblaivumas - 0,58 prom. Parengėme Skundą į apylinkės teismą ir rezultatas - teisės vairuoti atėmimo terminas sutrumpintas iki 8 mėn. t.y. pažeidėjui teisė vairuoti atimta 4 (keturiems) mėnesiams! Policija su tokia teismo Nutartimi nesutiko ir padavė apeliacinį skundą. Nesusitiko todėl, kad asmuo prieš 13 metų jau baustas už analogišką nusižengimą. Mes pateikėme Atsiliepimą į apeliacinį skundą, tad dabar laukiame rezultatų. Nutartis ČIA. 
 • Klaipėdos apygardos teismo nutartis. Parengėme atsiliepimą į apeliacinį skundą ir aukštesnės instancijos teismas paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą t.y. vairuotojui paskirti ne 12 mėn. teisės vairuoti atėmimą, o - 4 mėn. Nutartis ČIA.
 • Teisių atėmimo terminas sumažintas (sutrumpintas) iki 8 mėnesių. Nutartis ČIA.
 • Vairuotojui nustatytas 0,43 prom. neblaivumas. Policija teisę vairuoti atėmė kaip ir visiems standartiškai - 12 mėn. Parengėme skundą pirmos instancijos teismui ir teismas tenkino mūsų skundą - teisės vairuoti automobilį neatėmė. Policija su tokiu teismo sprendimu nesutiko ir padavė apeliacinį skundą. Mes parengėme atsiliepimą į apeliacinį skundą ir pergalė mūsų rankose! Apeliacinės instancijos teismas paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą. Teisė vairuoti transporto priemones iš vairuotojo neatimta! Nutartis ČIA.
TEISININKO PAGALBA VAIRUOTOJAMS
teisininko-pagalba
 • Vairavimas išgėrus
 • Greičio viršijimas
 • Visi kiti klausimai


 

Atvejai, kuomet taikomas teisių atėmimas:

 

 • Pavojingas ir chuliganiškas vairavimas, Kelių eismo taisyklėse nustatyto draudimo lenkti ar įvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą pažeidimas - (Administracinių nusižengimų kodekso 420 straipsnis. Baudos už chuliganišką vairavimą ČIA. Teisių atėmimo terminas nuo 3 mėn. iki 5 metų).
 • Greičio viršijimas - (Administracinių nusižengimų kodekso  416 straipsnis. Baudos už greitį ČIA. Teisių atėmimo terminas - nuo 3 mėn. iki 18 mėn.).
 • Vairavimas išgėrus  iki 1,5 prom. - (Administracinių nusižengimų kodekso  422 straipsnio 5 dalis. Baudos už girtumą iki 1,5 prom. ČIA. Teisių atėmimo terminas nuo 12 mėn. iki 18 mėn.).
 • Vairavimas išgėrus daugiau nei 1,5 prom. - (Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalis  „Transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo". Plačiau skaitykite ČIA.)
 • Pasišalinimas iš eismo įvykio - (Administracinių nusižengimų kodekso  426 straipsnio 1 dalis arba 2 dalis. Baudos už pasišalinimą ČIA. Teisių atėmimo terminas nuo 1 metų iki 3 metų.)
 • Nepaklusimas reikalavimui sustabdyti transporto priemonę -  (Administracinių nusižengimų kodekso  426 straipsnio 5 dalis. Baudos už nestojimą policijai ČIA. Teisių atėmimo terminas nuo 3 metų iki 5 metų).
 • Kiti KET pažeidimai, už kuriuos numatytas tiesių atėmimas.

 

 

Reikalinga profesionali teisinė konsultacija?

SKAMBINKITE MUMS DABAR!

Publikacijos

Vairuotojų neblaivumo patikrinimo tvarka ir kaip elgtis, jeigu nesutinkama su nustatytu neblaivumu

Girtų vairuotojų, kurie į alkotesterį įpučia 1,51 promilių ir daugiau, policija nebeveš į medicinos įstaigą tam, kad būtų atlikta medicininė apžiūra. Patraukti baudžiamojon atsakomybėn už vairavimą neblaiviam pakaks ir alkotesterio rodmenų.

Plačiau

Pūsti ar nepūsti į alkotesterį? Gal geriau pūsti, kitaip rizikuojama užsitraukti baudžiamąją atsakomybę

Atsisakymas pūsti į alkotesterį, užtraukia baudžiamąją atsakomybę ir atsakomybė tokia pati kaip ir už vairavimą neblaiviam, kai nustatytas 1,51 ir daugiau promilių alkoholio.

Plačiau

Laidavimas už prasikaltusį: ar tai bausmės išvengimas?

Padarei nusikaltimą, bet gali išlipi iš balos sausas? Pagal Lietuvoje galiojantį Baudžiamąjį kodeksą tokia galimybė egzistuoja, jei teismas priima sprendimą prasižengusį asmenį atleisti nuo atsakomybės pasikliaudamas laiduotoju.

Plačiau