Laidavimas - mes padėsime pasinaudoti įstatyme numatyta galimybe išvengti teistumo bei bausmės už vairavimą išgėrus

(atnaujinta aktuali informacija nuo 2022-12-01)

Per pastaruosius kelis dešimtmečius sukaupta patirtis leidžia mums tvirtai jaustis sprendžiant šio tipo baudžiamąsias bylas. 

 

Kad ir kokia būtų situacija, savo klientams suteikiame visapusišką pagalbą: nuo patarimų ir konsultacijų iki geriausios strategijos pasirinkimo, visų reikalingų dokumentų parengimo, bylos vedimo ir, žinoma, atvedame iki sėkmingos bylos baigties.

 

Laidavimas - vairavęs neblaivus asmuo ir dėl to užsitraukęs baudžiamąją atsakomybę, teismo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

 

Dėl laidavimo paslaugos skambinkite+370 659 50005

 

 

Mūsų Teisinės Paslaugos Jums:

  • Prašymų dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės ruošimas pagal laidavimą;
  • Skundų pirmos instancijos teismui rengimas;
  • Apeliacinių skundų dėl teisių atėmimo termino ir/ar transporto priemonių konfiskavimo rengimas;
  • Prašymų į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą rengimas.

 

  Veiksime:

  • Kad būtumėte atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą;
  • Patarsime dėl tinkamo laiduotojo parinkimo;
  • Kad nebūtų taikytas automobilio arba jo vertės konfiskavimas;
  • Kad būtų taikytas trumpesnis vairuoti teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminas.

Šiuo metu įstatymas numato teisių atėmimo terminą nuo 1 iki 5 metų, arba net iki 7 metų, jeigu asmuo šios nusikalstamos veikos padarymo metu baudžiamojo kodekso nustayta tvarka jau buvo uždrausta naudotis teise vairuoti vairuoti kelių transporto priemones dėl nusikalstamos veikos, jo padarytos neblaivaus ar apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

 

Dėl laidavimo paslaugos skambinkite+370 659 50005

Baudžiamojo poveikių priemonių rūšių, kurios skiriamos asmenims už vairaimą išgėrus ir tokiu būdu užsitraukus baudžamąją atsakomybę įtvirtintos:

 

  • Uždraudimas naudotis specialia teise (BK 67 straipsnio 2 dalies 1 punktas);
  • Įmoka į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą (BK 67 straipsnio 2 dalies 6 punktas);
  • Turto konfiskavimas (BK 67 straipsnio 2 dalies 7 punktas).

 

Už vairavimą išgėrus, gali būti skiriama viena arba net kelios baudžiamojo poveikio priemonės, arba visai neskiriama nė viena.

 

Atminkite, kad baudžiamojo poveikio priemonių skyrimas, atleidžiant asmenį nuo baudžiamosios atsakomybės, yra teismo teisė, o ne pareiga, todėl tinkamas pasiruošimas gali sąlygoti, kad bus neskirtos arba skirtos švelnesnės baudžiamojo poveikio priemonės.

 

Teismui, Jus atleidus nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą bei tuo pačiu neskyrus bausmės (baudos, arešto ar laisvės atėmimo), nereiškia, kad ir teisių atėmimas Jums nebus taikytas. Teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, kaip minėta, yra viena iš baudžiamojo poveikio priemonių. 

 

Pagal BK 68 straipsnio 2 dalį, naudojimasis specialia teise uždraudžiamas nuo 1  iki 5 metų arbe net iki 7 metų, jeigu asmuo šios nusikalstamos veikos padarymo metu baudžiamojo kodekso nustayta tvarka jau buvo uždrausta naudotis teise vairuoti vairuoti kelių transporto priemones dėl nusikalstamos veikos, jo padarytos neblaivaus ar apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. 

 

Kaip matoma, įstatymas numato labai plačias ribas, todėl pasiruošiant kiekvienai bylai, tenka parengti, surinkti i visą pluoštą aplinkybių, kurios nulemia skirtingus teismų sprendimus iš pirmo žvilgsnio panašiose bylose. 

 

Baudžiamojoje byloje galima paduoti skundą, apeliacinį skundą prašant, kad būtų paskirtas bent minimalus teisių atėmimo terminas.  BK yra numatyta galimybė paskirti ir švelnesnį teisių atėmimo terminą nei numatyta sankcijoje arba jo išvis neskirti.

 

Transporto priemonės arba jos vertės konfiskavimas - tai kita baudžiamojo poveikio priemonė, kuri gali būti skiriama kartu su kita, aukščiau minėta, baudžiamojo poveikio priemone - uždraudimu naudoti specialiąja teise vairuoti transporto priemones. 

 

Galima skųsti procesinį sprendimą, kuriuo transporto priemonė yra konfiskuota.

 

Įmoka į nukentėjusių nuo smurtinių nusikaltimų fondą - kita galima skirti baudžiamojo poveikio priemonė.

 

Teismas asmeniui gali paskirti nuo 10 iki 250 MGL, (nuo 500 iki 12 500 eurų),  o nepilnamečiui – nuo 3 iki 25 MGL ( nuo 150 iki 12150 eurų) dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Vėlgi, labai plati amplitudė, todėl norint, kad būtų visai neskirta baudžiamojo poveikio priemonė - įmoka į nukentėjusių nuo smurtinių nusikaltimų fondą arba skirta arti minimaliai ribai, būtina gerai pasiruošti.

 

Dėl laidavimo paslaugos skambinkite+370 659 50005

 

Atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą yra teismo teisė, bet ne pareiga.

 

Asmuo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą (BK 40 straipsnis), jei nustatyta tokiam sprendimui priimti būtinų sąlygų visuma:

 

  • atitinkamo sunkumo nusikalstama veika kaltininko turi būti padaryta pirmą kartą;
  • asmuo turi visiškai pripažinti savo kaltę ir gailėtis padaręs nusikalstamą veiką;
  • bent iš dalies atlyginti (ar pašalinti) padarytą žalą arba įsipareigoti ją atlyginti, jeigu ji buvo padaryta;
  • yra pagrindas manyti, kad kaltininkas visiškai atlygins ar pašalins padarytą žalą, laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų.

 

Kasacinio teismo praktikoje taip pat pripažįstama, kad, net ir nustatęs visas BK 40 straipsnyje nurodytas sąlygas, teismas gali apsispręsti tiek dėl asmens atleidimo, tiek ir dėl atsisakymo atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės, nes tai yra teismo teisė, o ne pareiga.

 

Pažymėtina, kad abiem atvejais – ir taikant atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, ir atsisakant jį taikyti – teismų sprendimai turi būti motyvuoti, pagrįsti byloje nustatytomis aplinkybėmis. 

 

Reikalinga profesionali teisinė konsultacija?

SKAMBINKITE MUMS DABAR!

Publikacijos

Nusižengimai, už kuriuos administracinių nusižengimų kodekse numatytas (ne)privalomas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas

Sužinokite, už kokius KET pažeidimus yra numatytas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas.

Plačiau

Vairuotojų neblaivumo patikrinimo tvarka ir kaip elgtis, jeigu nesutinkama su nustatytu neblaivumu

Girtų vairuotojų, kurie į alkotesterį įpučia 1,51 promilių ir daugiau, policija nebeveš į medicinos įstaigą tam, kad būtų atlikta medicininė apžiūra. Patraukti baudžiamojon atsakomybėn už vairavimą neblaiviam pakaks ir alkotesterio rodmenų.

Plačiau

Pūsti ar nepūsti į alkotesterį? Gal geriau pūsti, kitaip rizikuojama užsitraukti baudžiamąją atsakomybę

Atsisakymas pūsti į alkotesterį, užtraukia baudžiamąją atsakomybę ir atsakomybė tokia pati kaip ir už vairavimą neblaiviam, kai nustatytas 1,51 ir daugiau promilių alkoholio.

Plačiau