Pasišalinimas iš eismo įvykio vietos

 

Nepriklausomai nuo to, ar nusižengimas buvo padarytas tyčia, ar dėl nežinios, mūsų tikslas yra užtikrinti, kad jūsų interesai būtų apginti ir priimtas teisingas sprendimas jūsų atžvilgiu.

 

Svarbu, kad mūsų atstovaujami klientai patirtų kuo mažiau laiko sąnaudų bei išlaidų, todėl visada rekomenduojame į advokatus kreiptis kuo anksčiau, idant situacija nuo pat pradžių būtų sprendžiama profesionaliai.

 

Mūsų pokalbiai su klientais prasideda tokiais žodžiais „Atsimenu, kad kai važinėjau atbuline eiga lyg pajutau kažkokį keistą garsą, bet nesupratau, kad apgadinau svetimą turtą ir išvažiavau, o dabar gavau šaukimą atvykti į policiją pasiaiškinti įvykio aplinkybių“ arba „važiavau per pakeliamą užtvarą, mačiau, kad kliudžiau, bet nepagalvojau, kad apgadinau“. Kitais atvejais klientas pasakoja, kad vakare apgadino automobilį, tačiau dėl to, kad buvo neblaivus pasišalino iš eismo įvykio vietos.

 

 

Daugybė situacijų, dėl kurių žmonės pasišalina iš eismo įvykio vietos su kuria būna susiję. Kartais tyčia, kartais – netyčia.

 

Dėl profesionalaus patarimo skambinkite+370 659 50005

 

Teikiamos teisinės paslaugos:

 

  • Konsultuojame asmenis, kurie apgadino svetimą turtą (kitą automobilį, pakeliamą užtvarą, medį, tvorą, sieną, griovį, kelio ženklus, gyvūną sužalojo ir pan.) ir nepranešę nukentėjusiajam arba policijai pasišalino iš eismo įvykio vietos;

 

  • Klientui pageidaujant bylose, susijusiose su pasišalinimu iš eismo įvykio vietos, atstovaujame policijoje/teisme;

 

  • Procesinių dokumentų rengimas (skundų dėl policijos priimtų nutarimų, apeliacinių skundų, atsiliepimų į apeliacinius skundus rengimas, prašymai į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą).

 

ANK 462 straipsnio 1 dalis

 

ANK 426 straipsnio 1 dalis nusako, kad pasitraukimas iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, pažeidžiant Kelių eismo taisykles, kai padaryta žala neviršija 15 bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių (iki arba lygią 750 eurams) užtraukia baudą vairuotojams nuo 600 iki 850 eurų ir vairuotojams gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 metų, o neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims –nuo 850 iki 1500 eurų ir gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

 

ANK 462 straipsnio 2 dalis

 

ANK 462 straipsnio 2 dalis nusako, kad pasitraukimas iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos pažeidžiant Kelių eismo taisykles, kai padaryta žala viršija 15 bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių (daugiau nei 750 eurai), užtraukia baudą vairuotojams nuo 850 iki 1500 ir vairuotojams gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 metų, o neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo 1500 iki 2000 eurų ir gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

 

Už pasitraukimą iš eismo įvykio vietos nėra privaloma skirti teisių atėmimą

 

ANK 426 straipsnio 7 dalyje numatyta, kad už pasišalinimą iš eismo įvykio vietos, su kuriuo yra vairuotojas susijęs, gali būti skiriama administracinio poveikio priemonė - teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vienų iki trejų metų.

 

Taigi, įstatymų leidėjas šiuo atveju nenumato imperatyvios pareigos už pabėgimą iš eismo įvykio vietos skirti administracinio poveikio priemonę - teisės vairuoti transporto priemones atėmimą.

 

Todėl jeigu jums už pabėgimą iš eismo įvykio vietos yra paskirtas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, mes padėsime, kad ši administracinio poveikio priemonė jums nebūtų skirta.

 

Jeigu jums yra svarbi teisė vairuoti, skambinkite+370 659 50005

 

Kas nagrinėja bylas susijusias su pasitraukimu iš eismo įvykio vietos?

 

Jei asmuo, turėdamas teisę vairuoti apgadiną svetimą turtą (nesvarbu kokio dydžio žala padaryta svetimam turtui) ir pasišalina iš eismo įvykio vietos, tuomet tokią administracinio nusižengimo bylą nagrinėja policija (ne teismo tvarka).

 

Jei asmuo, neturėdamas teisės vairuoti (jos nėra įgijęs arba ji iš jos yra atimta) apgadina svetimą turtą (nesvarbu kokio dydžio padaryta žala svetimam turtui) ir pasišalina iš eismo įvykio vietos, tuomet tokią administracinio nusižengimo bylą nagrinėja teismas. 

 

Už pasišalinimą iš eismo įvykio vietos nubaudžiami nepagrįstai

 

Asmuo, sulaukęs skambučio iš policijos pareigūno, ar šaukimo atvykti į policiją, atvyksta į nurodytą vietą ir laiku. Taip pat, pareigūnas paprašo atvykti su jam priklausančiu automobiliu. Pareigūnas asmens klausinėja kur atitinkamą dieną buvo, ar vairavo atitinkamą automobilį ir paaiškina, jog įtariama, kad su jums priklausančiu automobiliu buvo sukeltas eismo įvykis ir pasišalinta iš jo. Apžiūri jūsų automobilį, randa apgadinimų, pamatuoja aukščius, nufotografuoja ir atlieka kitus veiksmus. Tada pasako, kad pagal apgadinimus akivaizdu, kad dalyvavote eismo įvykyje ir pasišalinote iš jo, todėl jums bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas galimai su administraciniu nurodymu, kuriame siūloma sumokėti 300 eurų, jeigu apgadintam turtui padaryta žala nesiekia 750 eurų, arba 425 eurus ir galbūt dar atimta teisė vairuoti 1 metams, jeigu svetimam turtui padaryta žala yra daugiau nei 750 eurų.

 

Pareigūnas rekomenduoja sutikti su nusižengimu, dėl ko bus skirta mažesnė nuobauda (piniginė bauda), o jeigu nesutinkate su nusižengimu tuomet bus skirta arba 600 eurų, jeigu apgadintam turtui padaryta žala nesiekia 750 eurų arba,  jeigu svetimam turtui padaryta žala yra virš 750 eurų, skirta 800 eurų ir galbūt dar atimta teisė vairuoti 1 metams.

 

Šioje vietoje norisi atkreipti dėmesį, kad nusižengimas – pasišalinimas iš eismo įvykio vietos - padaromas veikiant tik tiesiogine tyčia. Tiesioginė tyčia reiškia, kad žmogaus tikslas ir yra būtent nusižengimo padarymas, jis suvokia, kad daro nusižengimą ir nori jį padaryti. Ir jei būtent tokios kaltės formos nėra, nėra ir nusižengimo.

 

Todėl jeigu asmuo nuoširdžiai nesuvokia, kad apgadino svetimą turtą už pasišalinimą iš eismo įvykio vietos negalima bausti.

 

Viskas ok, sutikti su inkriminuojamais pažeidimais ir gailėtis dėl jų galima, jeigu vairuotojas tikrai žinojo, kad dalyvavo eismo įvykyje, suprato ir suvokė, kad apgadino svetimą turtą ir tyčia pasišalino iš eismo įvykio vietos, siekdamas išvengti atsakomybės už savo veiksmus ar norėdamas ką nors nuslėpti, pavyzdžiui tai, kad vairavo neblaivus, ar apsvaigęs, ar neturėjo teisės vairuoti, ar skubėjo kažkur kitur.

 

Tačiau labai dažnai pasitaiko atvejų, kuomet asmenys nesuvokė, kad sukėlė eismo įvykį ir iš eismo įvykio vietos išvažiavo ne tyčia, o sąžiningai klysdami. Asmuo tik iš pareigūnų sužino, kad dalyvavo eismo įvykyje. Tačiau pareigūnui nėra įdomu vairuotojas pajuto ar nepajuto, kad apgadino svetimą turtą, jis tiesiog surašo asmeniui administracinio nusižengimo protokolą su administraciniu nurodymu, už tai, kad apgadino svetimą turtą ir pasišalino iš eismo įvykio vietos. O kaip minėta aukščiau u ž pasišalinimą iš eismo įvykio vietos galima bausti tik tuomet, kai asmuo suvokęs, kad sukėlė eismo įvykį. 

 

Žinoma, asmuo sutikdamas su pažeidimu ir sumokėdamas 300 ar 425 eurus, priklausomai nuo svetimam turtui padarytos žalos dydžio, sutaupo savo brangaus laiko, pinigų, išleistų teisinėms paslaugoms, nervų, tačiau, sutikdamas su nusižengimu, net jeigu tikrai nepajuto, kad apgadino svetimą turtą, jis sau ilgam laikui, o gal net visam, savo vairuotojo charakteristikoje palieka rimtą „dėmę“ ir įvykus kitam kokiam nors KET pažeidimui (pavyzdžiui viršijus greitį, ar nesustojus prie STOP ženklo, už kuriuos yra numatomas privalomas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas), šis aptariamas pažeidimas, išliks neigiamai asmenį charakterizuojanti aplinkybė ateity, turinti įtakos sprendžiant klausimą dėl teisės vairuoti transporto priemones ribojimo termino skyrimo.  

 

Visada pasiruošę suteikti efektyvią, greitą ir maksimaliai klientų interesus užtikrinančią pagalbą.

Reikalinga profesionali teisinė konsultacija?

SKAMBINKITE MUMS DABAR!

Publikacijos

Vairuotojų neblaivumo patikrinimo tvarka ir kaip elgtis, jeigu nesutinkama su nustatytu neblaivumu

Girtų vairuotojų, kurie į alkotesterį įpučia 1,51 promilių ir daugiau, policija nebeveš į medicinos įstaigą tam, kad būtų atlikta medicininė apžiūra. Patraukti baudžiamojon atsakomybėn už vairavimą neblaiviam pakaks ir alkotesterio rodmenų.

Plačiau

Pūsti ar nepūsti į alkotesterį? Gal geriau pūsti, kitaip rizikuojama užsitraukti baudžiamąją atsakomybę

Atsisakymas pūsti į alkotesterį, užtraukia baudžiamąją atsakomybę ir atsakomybė tokia pati kaip ir už vairavimą neblaiviam, kai nustatytas 1,51 ir daugiau promilių alkoholio.

Plačiau

Laidavimas už prasikaltusį: ar tai bausmės išvengimas?

Padarei nusikaltimą, bet gali išlipi iš balos sausas? Pagal Lietuvoje galiojantį Baudžiamąjį kodeksą tokia galimybė egzistuoja, jei teismas priima sprendimą prasižengusį asmenį atleisti nuo atsakomybės pasikliaudamas laiduotoju.

Plačiau