Automobilio konfiskacija -Mes Galime Jums Padėti 

 • Konsultuojame asmenis, kuriems už padarytą ar galimai padarytą administracinį nusižengimą numatyta papildomo poveikio priemonė - automobilio konfiskacija (ar kitokio turto konfiskavimas).
 • Konsultuojame asmenis, su kurių nuosavybe buvo padarytas teisės pažeidimas ir dabar gresia jiems, nuosavybės teise priklausančio automobilio konfiskacija (ar kito turto konfiskacija), nes tas turtas buvo panaudotas pažeidimui daryti.
 • Ruošiame reikalingus dokumentus.
 • Rengiame visus procesinius dokumentus (prašymus, apeliacinius skundus, atsiliepimus į apeliacinius skundus, prašymus į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą).
 • Atstovaujame teismuose.

Jeigu Jūsų automobilis buvo pavogtas ir su juo padarytas administracinis nusižengimas, tad automobilio konfiskacija šiuo konkrečiu atveju tikrai negalima ir joks teismas papildomos poveikio priemonės - automobilio konfiskacijos- suprantama netaikys. 

 

Jeigu administracinį nusižengimą padarė ne automobilio savininkas, o draugas, giminaitis, įmonės darbuotojas, tai ar teisinga ir protinga yra konfiskuoti jo automobilį? Juk automobilio savininkas niekaip neprisidėjo prie nusižengimo padarymo.

 

Automobilio savininkas mano jog nuosavybė neliečiama ir teismas supras, jog ne jis padarė pažeidimą, todėl ir negalima konfiskuoti jo automobilio.

 

Atrodo, negi automobilio savininkas kaltas, kad kitas asmuo vairuodamas jam priklausantį automobilį, padaro nusižengimą. Juk automobilis tėra tik daiktas, o nusižengimą padarė asmuo, tad nusižengimą padaręs asmuo ir turi atsakyti už savo veiksmus, pažeidėjas turi būti atitinkamai nubaustas. 

 

Juk administracinė nuobauda skiriama tik konkrečiam asmeniui, ir ne bet kokiam, o padariusiam administracinį teisės nusižengimą, t. y. tam asmeniui, kurio veikoje nustatoma administracinio teisės pažeidimo, numatyto konkrečiame ANK straipsnyje, sudėtis.

 

Juk atrodo automobilio, priklausančio kitam asmeniui, konfiskavimas pažeistų automobilio savininko teisę išsaugoti nuosavybę, tapusią administracinių teisės nusižengimų padarymo įrankiu be savininko valios ir be jo kaltės.

 

Deja, yra tokių situacijų, kuomet įstatymas numato, jog automobilio konfiskacija už administracinius nusižengimus (už vairavimą girtam, be teisių, kontrabandą ir pan.) yra privaloma nepaisant to, jog tai nėra pažeidimą padariusio asmens nuosavybė. 

 

Teismai nustatinėja ar automobilio savininkas  dėjo visas pastangas tam, kad automobilis nebūtų panaudotas teisei priešingai veikai daryti.

 

Dažnai automobilio konfiskacija (ar kito turto) taikoma todėl, kad nėra tinkamai pasiruošta prieš teismą.

 

Mūsų praktika rodo, kad dažnai šeimos nariai (artimieji) perduoda savo automobilį kitam šeimos nariui ir būtent tas šeimos narys padaro administracinį nusižengimą už kurio padarymą galima automobilio konfiskacija. 

 

Tarkim automobilis įsigytas santuokoje ir automobiliu naudojasi abu sutuoktiniai. Vienas iš sutuoktinių vairuoja automobilį neblaivus ar veža kontrabandą, ir už tokį pažeidimą numatoma privaloma automobilio konfiskacija.

 

Nors įstatymas nurodo, kad tokiu atveju automobilio konfiskacija yra privaloma, mes galime Jums padėti išsaugoti automobilį. 

 

Dažnai asmenys, kartą buvę bausti už vairavimą neblaiviam, kitą savo automobilį užrašo tėvų (artimųjų) vardu. Ir jeigu vėl padaro nusižengimą (vairuoja be teisių ir girtas, nebuvo pasibaigęs nuobaudos vykdymo laikas ir vėl vairuoja girtas, veža kontrabandą  ir pan.) už kurį numatyta privaloma automobilio konfiskacija, tokiu atveju, nepaisant to, jog automobilis nuosavybės teise priklauso tėvui (mamai, močiutei) įstatymas leidžia konfiskuoti mašiną. Tačiau tinkamai pasiruošus teismo procesui, galima pasiekti jog papildomo poveikio priemonė - automobilio konfiskacija (ar kito turto konfiskacija)- nebūtų taikoma. 

 

Vienas iš sugyventinių lizingo būdu įsigyja automobilį ir juo naudojasi abu sugyventiniai. Tačiau po kurio laiko, kitas sugyventinis padaro nusižengimą ir gresia automobilio konfiskacija - Mes galima padėti Jums. 

 

Jūs pažeidimo padarymo metu buvote automobilio vairuotojas, o nuosavybės teisės į automobilį priklausė lizingo bendrovei, kuri finansinės nuomos (lizingo) sutarties pagrindu transporto priemonę išnuomojo Jums suteikdama teisę naudotis ir valdyti automobilį - Mes galime Jums padėti.

 

 

 

Nedelskite ir Skambinkite Dabar

+370 659 50005

Mes Galime Jums Padėti

 

 

Jeigu už Jūsų ar Jūsų artimojo padarytą nusižengimą Jums gresia automobilio konfiskacija, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su mūsų specialistais.

 

Jums bus patarta, kaip konkrečiai elgtis Jūsų situacijoje ir teisininkai pasistengs padėti, kad papildomo poveikio priemonė - automobilio konfiskacija - nebūtų taikoma

 

Jeigu teisės pažeidimą padarėte ne Jūs, o su Jūsų transporto priemone, būtina taip pat nebūti pasyviam ir konsultuotis su specialistais iš anksto.

 

Transporto priemonės konfiskavimas numatomas už įvairius kelių eismo taisyklių pažeidimus. Apie atvejus, kuomet pažeidimo padarymo įrankio - automobilio konfiskacija (ar kito turto) gali būti skiriama, o kada privaloma skirti administracinio poveikio priemonė ( ATPK buvo vadinama -administracinė nuobauda), skaitykite ČIA

 


 

 Automobilio konfiskacija - Mūsų patirtis

 • Sutuoktiniai susipyko, ir vyras išvažiavo iš namų neblaivus su šeimos automobiliu. Apylinkės teisme pasiekta pergalė- automobilis konfiskacija nebuvo taikyta, o policija sutiko su tokiu apylinkės nutarimu ir jo nepaskundė aukštesniai instancijai.
 • Sūnus vairavo mamai priklausantį automobilį. Teismą pavyko įtikinti, kad transporto priemonę sūnus pasiėmė savavališkai ir automobilio konfiskacija nebuvo taikyta. 
 • Du draugai nuvažiavo prie ežero ir vartojo alkoholį. Automobilio savininkas užmigo automobilyje, o neblaivus draugas sėdo už automobilio vairo, bei vėliau buvo sustabdytas pareigūnų. Po teismų procesų pasiekta pergalė - automobilio konfiskacija netaikyta. 
 • Asmuo per metus, kai nebuvo pasibaigęs nuobaudos vykdymo laikas, pakartotinai padarė tokios pačios rūšies pažeidimą – vairavo neblaivus sau nuosavybės teise priklausantį traktorių. Teismas nekonfiskavo pažeidimo padarymo įrankio – traktoriaus.
 • Tėvas perdavė automobilį sūnui, nežinodamas, kad jis neblaivus, nes sūnaus neblaivumas nežymiai viršijo įstatymo leidžiamą normą. Apeliacinės instancijos teismas grąžino automobilį tėvui, tikrajam savininkui.
 • Tėvas davė automobilį dukrai, kuri, būdama neblaivi perdavė transporto priemonę vairuoti neblaiviam draugui. Draugas padarė administracinį nusižengimą neturėdamas teisės vairuoti ir grėsė žinoma grėsė automobilio konfiskacija. Automobilis grąžintas teisėtam savininkui.
 • Asmuo padarė pažeidimą vairuodamas sugyventinės automobilį. Sugyventinė neleido pažeidėjui naudotis savo automobiliu. Automobilis grąžintas sugyventinei.
 • Įmonės vadovas savavališkai pasiėmė įmonės teritorijoje paliktą įmonės darbuotojo automobilį ir vairavo neblaivus, kai teisė vairuoti jam jau buvo atimta. Transporto priemonė grąžinta savininkui.
 • Klientas neturėdamas teisės vairuoti, vairavo sau nuosavybės teise priklausantį automobilį, apgadino svetimą turtą ir pasišalino iš eismo įvykio vietos. Teismas įvertinęs visas bylos aplinkybes ir pažeidėjo pateiktus paaiškinimus, nekonfiskavo pažeidimo padarymo įrankio – automobilio.
 • Asmuo išsinuomojo automobilį iš automobilio nuomos paslaugas teikiančios įmonės  ir perdavė automobilį vairuoti neblaiviam savo draugui. Apeliacinėje instancijoje laimėta - automobilio konfiskacija netaikyta. 

Reikalinga profesionali teisinė konsultacija?

SKAMBINKITE MUMS DABAR!

Publikacijos

Vairuotojų neblaivumo patikrinimo tvarka ir kaip elgtis, jeigu nesutinkama su nustatytu neblaivumu

Girtų vairuotojų, kurie į alkotesterį įpučia 1,51 promilių ir daugiau, policija nebeveš į medicinos įstaigą tam, kad būtų atlikta medicininė apžiūra. Patraukti baudžiamojon atsakomybėn už vairavimą neblaiviam pakaks ir alkotesterio rodmenų.

Plačiau

Pūsti ar nepūsti į alkotesterį? Gal geriau pūsti, kitaip rizikuojama užsitraukti baudžiamąją atsakomybę

Atsisakymas pūsti į alkotesterį, užtraukia baudžiamąją atsakomybę ir atsakomybė tokia pati kaip ir už vairavimą neblaiviam, kai nustatytas 1,51 ir daugiau promilių alkoholio.

Plačiau

Laidavimas už prasikaltusį: ar tai bausmės išvengimas?

Padarei nusikaltimą, bet gali išlipi iš balos sausas? Pagal Lietuvoje galiojantį Baudžiamąjį kodeksą tokia galimybė egzistuoja, jei teismas priima sprendimą prasižengusį asmenį atleisti nuo atsakomybės pasikliaudamas laiduotoju.

Plačiau