Atgauti skolą - kaip pradėti susigrąžinti pinigus

Skolos susigrąžinimas - raginimas grąžinti skolą, elektroninių laiškų, sms žinučių išsaugojimas, garso įrašo darymas - tinkami įrodymai pinigų davimo faktui pagrįsti?

atgauti skolą
Kategorijos:

Taigi, Jūs paskolinote pinigų ir  Jūs esate tikras, kad jau šis skolininkas tikrai, kad atgauti skolą iš šio žmogaus nebus sudėtinga. Jūs juo pasitikite. Yra sena patarlė, kuri sako, jog jeigu nori susipykti - paskolink pinigų.

Mes siūlome nelikti pasyviems.

1. Rinkti įrodymus - įrodymų gausa padės atgauti skolą, jeigu skolininkas pradės neigti pinigų gavimo faktą arba teigti jog pinigai jau grąžinti

Mes rekomenduotume, kad ir koks būtumėte ramus dėl skolintų pinigų grąžinimo, rinkti įrodymus, nes nežinia, galbūt jų prireiks jei ateityje skolininkas ims neigti pinigų gavimo faktą.

O jeigu skolininkas grąžins pinigus, tai surinktus įrodymus galėsit sunaikinti ir tiek. Atsarga juk gėdos nedaro!   

Jau artėjant pinigų grąžinimo terminui, skolininko pasiteiraukite "ar pavyks grąžinti pinigus sutartu laiku" ir pan. Atėjus pinigų grąžinimo terminui vėl teiraukitės apie skolos grąžinimą. Vėliau vėl nusiųskite priminimą apie skolos grąžinimą "kada galėčiau atgauti skolą" ir pan.

Pažymėtina - išsaugokite tokius priminimus. Taigi apie skolos grąžinimą klauskite ne susitikęs betarpiškai, o parašykite sms žinutę, socialiniuose tinkluose parašykite žinutę, parašykite el, laišką.  Būtinai išsaugokite siųstus priminimus ar skolininko atsakymus. Jeigu atsitiks taip, kad skolininkas pradės neigti pinigų gavimo faktą, tokie išsaugoti priminimai bus vienas iš pinigų davimo įrodymų. 

Taip pat rekomenduotume ir įrašyti pokalbį su skolininku apie skolą, vaizdo įrašas. Ar tai bus leistina įrodinėjimo priemonė ginčui persikėlus į teismą? 

CPK 177 straipsnio 3 dalyje įtvirtinta nuostata, pagal kurią įrodinėjimo priemonėmis gali būti nuotraukos, vaizdo bei garso įrašai, padaryti nepažeidžiant įstatymų.

Apie tai, ar garso įrašas yra leistina įrodinėjimo priemonė, turi būti sprendžiama individualiai kiekvienoje konkrečioje byloje, atsižvelgiant į įrašo padarymo aplinkybes, fiksavimo būdą, priemones ir pan.

Tačiau jau geriau turėti  garso įrašą ir pateikti teismui, nei neturėti nieko.

2. Raginimas grąžinti skolą - gan veiksmingas būdas siekiant atgauti skolą

Jeigu skolininkas, suėjus skolos grąžinimo terminui, negrąžina skolos - siūlytume nusiųsti raginimą. Geriausia, jei raginimą grąžinti skolą nusiųstų teisininkas. Raginime būtų išdėstyti argumentai pagrindžiantys skolos atsiradimą bei nurodantys, kodėl skolininkas turėtų grąžinti skolą bei pateikiamas veiksmų planas, kurių bus imtasi skolininkui gražiuoju skolos negražinus.

Skolininkas matydamas, jog Jūs imatės konkrečių veiksmų dėl skolos susigrąžinimo, tikėtina, kad susimąstys apie greitesnį skolos grąžinimą.

Jei skolininkas nereaguoją į siųstą raginimą, tuomet jau reikia imti teisminių įrankių siekiant atgauti skolą.

3. Atgauti skolą teismo keliu - kreiptis į teismą su pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo. Plačiau čia. 

Įsigaliojęs teismo įsakymas yra prilyginamas vykdomajam dokumentui. Taigi, turint teismo išduotą vykdomąjį dokumentą arba teismo įsakymą, turite kreiptis į antstolį dėl priverstinio skolos išieškojimo.

Antstoliui reikės sumokėti mokestį už būtinąsias vykdymo išlaidas, kurios neturėtų viršyti 100 eurų.

Padengus būtinąsias vykdymo išlaidas antstolis pradės priverstinį skolos išieškojimą.

4. Nepasiekus norimo rezultato - atgauti skolą aukščiau paminėtais keliais

Kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo supaprastinta dokumentinio proceso tvarka, o jeigu skolininkas neigia pinigų gavimo faktą - geriausia kreiptis į teismą ginčo teisenos tvarka dėl skolos priteisimo. 

Jeigu aukščiau paminėtose žingsniuose, siekiant atgauti skolą, dar galėjote išsisukti ir be teisinių žinių, tai šioje skolos išieškojimo stadijoje Jums būtina profesionalaus teisininko pagalba.

Ar Jūs esate tikras, kad skolininkas neatsives draugų į teismą, kurie paliudys, kad Jūsų minimą pinigų perdavimo dieną, jokio pinigų perdavimo neįvyko. Jie visą dieną buvo skolininku ir pastarasis jokių pinigų negavo ir pan. 

Šiame teisminiame skolų išieškojimo labirinte reikalinga patirtis.

 

Taigi jeigu Jums nepavyksta atgauti skolą - kreipkitės į mus, profesionalus

Mes Jums Padėsime. Skambinkite Mums Dabar. 

Garantuojame greitą, efektyvų skolos išieškojimą. Net piktybiškai neatsiskaitantiems skolininkams neleisime išsisukti!